Alış Sonrası İşlemler

Satın Aldığım Ürün Ne  Zaman Gönderilecek?

Ürünlerin kargolanma süresi ürün sayfalarında belirtilir. Satıcı ürün sayfasında belirtilen süre içerisinde ürünü kargolayacaktır. Siparişe göre üretim yapılmayan ürünlerde bu süre en fazla 3 iş günüdür.

Satıcı ürün sayfasında yazan süre içerisinde ürünü kagolamazsa hepsimemleketten.com tarafından satıcıya hatırlatma mesajı gönderilir ve son 24 saatlik süreç başlar. Son 24 saat süre içinde de satıcı ürünü kargolamazsa Bana Özel sayfanızda "Satışı İptal Et" linki çıkar. Bu link ile işlemi iptal ettiğinizde ürün bedeli kartınıza iade edilir.


Ürünün Takibini Nereden/Nasıl Yapabilirim?


Eğer hepsimemleketten.com'a üyeyseniz satın aldığınız ürünün takibini üye girişi yaparak sayfanızda "Satın aldıklarım" sekmesinden kolaylıkla yapabilirsiniz.

Sitemize üye değilseniz ürün alırken kullandığınız e-posta adresine alışveriş detaylarınızın yer aldığı "Ödemeniz alındı" başlıklı bir bilgi mesajı gönderilmiştir. Bu mesajda yer alan "Üyelik Kaydımı Tamamla" butonu ile hepsimemleketten.com'a üye olunuz. Böylece satın aldığınız ürüne yeni oluşturacağınız üyelikten ulaşabilir ve siparişinizi takip edebilirsiniz. 


Kargo Hasarlı Bir Şekilde Ulaştı Ne Yapmalıyım?


1-Tutanak tutturun ve aynı kargo ile gönderici adresine ürünü iade edin:
Kargo görevlisiyle birlikte kargonuzun hasarlı olduğuna dair tutanak tutturmanız, kargonuzun size hasarlı ulaştığını belgelemenizi sağlayacaktır.

2-İade sürecini başlatın:

a. hepsimemleketten.com'a üyeyseniz sisteme giriş yaptıktan sonra  sayfanızdaki "Aldıklarım" sekmesinden hasarlı ürünü bulup, ürün satırında yer alan "Sorun Bildir" butonunu tıklayın. Sonraki adımda yönlendirmeleri takip ederek iade sürecini başlatın.

b.hepsimemleketten.com'a üye değilseniz ürünü satın aldığınız zaman size yollanan e-postadaki bilgileri takip ederek üyelik kaydınızı tamamlayın ve yukarıdaki adımları takip ederek onay süresini uzatın. Eğer e-posta adresinize ulaşamıyorsanız lütfen Müşteri Hizmetleri'ne ulaşın.

3-Satıcıya Mesaj Gönderin: Satıcıya mesaj göndererek kendisine durum hakkında bilgi verin.

Satıcı Mesajıma Cevap Vermiyor Ne Yapmalıyım?

Mesaj gönderdiğiniz sırada satıcı interneti kullanmıyor olabilir. Özellikle yoğun satış yapan satıcılar çok sayıda üyeden mesaj almaktadır. Bu nedenle satıcıların size cevap vermesi gecikebilir.

Satıcı Ürünü Kargolayamayacağını Söyledi, Ne Yapmalıyım?

Satıcıdan işlemi iptal etmesini isteyiniz. Satıcı Üyelik sayfasından işlemi iptal ederek ürün bedelinin kartınıza iade edilmesini sağlayacaktır. İşlem iptal edildikten sonra size tek taraflı puan ve yorum hakkı verilecektir.


Satışı Nasıl İptal Edebilirim?

Kargolanmayan ürünleri satıcılar iptal edebilmektedir. Satıcıya mesaj göndererek iptal talebinizi iletiniz. Satıcı, mesajınızı aldığında işlemi iptal edecek ve ürün bedeli kartınıza iade edilecektir. Ürün bedeli iade edildiğinde size bilgi mesajı gönderilecektir.

Teslimat Adresimi Nasıl Değiştirebilirim?

Satıcıya mesaj göndererek ürünün gönderilmesini istediğiniz adresi iletebilirsiniz. Ürün kargolanmışsa satıcıdan kargoyu yeni adresinize yönlendirmesini isteyebilirsiniz.

Üyelik sayfanızda satıcının kullanıcı adına tıklayarak kendisine mesaj gönderebilirsiniz

Birden Fazla Ürünün Aynı Kargo İle Gönderilmesi Mümkünmü?

Satın aldığınız ürünler   sitede satıcı olarak satış yapan farklı mağazalar  tarafından kargolanmaktadır.

Farklı satıcılardan alacağınız ürünler tek bir kargoyla gönderilememektedir. Ancak aynı satıcıdan verdiğiniz siparişte  alacağınız birden fazla ürün  tek bir kargoyla gönderilir.